הכי כדאי מסכי SONY, ולמה?

 
המסכים המובילים בדיוק בצבעים, מצויין לוידאו ושלא לדבר על העיצוב. במאמר זה תגלו את היתרונות של מסכי סוני בייחס לחברות האחרות.
מסך טלווזיה סוני SONY
 

האיזון המושלם בין עיצוב לטכנולוגיה

הטרנד החדש של סוני בתכנון מערכת קולנוע ביתי: עיצוב מונוליטי, גישה לשירותי רשת ותמיכה בתלת מימד. 
עיצוב מונוליטי – סוני שמה את הדגש על הצד האסתטי באמצעות עיצוב מונוליטי (מקשה אחת) מינימליסטי מאופיין בקווים חלקים.
Internet Video BRAVIA – סוני פותחת דלת לעולם הבידור החדש באמצעות חיבור לאלפי אתרי תוכן באינטרנט לצפייה בוידאו באיכות HD
איזון – סוני בונה על האיזון המושלם בין העיצוב לטכנולוגיה כדי ליצור קולנוע תלת ממדי מעל לכל תחרות.
 

העיצוב הייחודי


סוני משקיעה רבות כדי להשתלב בתמונת העולם המודרני בו הריהוט הולך לכיוון פשוט יותר והרמוני. קוו העיצוב החדש של סוני לשנת 2010  מאפשר לבלות יותר זמן פנוי בנוחיות עם משפחה וחברים - לראות סרט או משחק בכיף תוך שהטלוויזיה משתלבת מבלי להפריע. סוני מטה את התמונה לטובת הצופה תרתי משמע - היא מטה את הטלוויזיה ב-6 מעלות, ומעצבת אותה בקווים נקיים המעבירים באלגנטיות את תחושת האיכות. העיצוב המונוליטי של מערכת הקולנוע הביתי מתוצרת סוני כמו טלוויזיות ומכשירי "בלו-ריי, תורם לנוכחות מרשימה אבל לא בוטה.
ואם כבר מדברים על הקווים החדש של סוני, איש הטלוויזיה האיטלקי Giorgio Tartaro, מציין כי "אופן הצגת הביצועים והטכנולוגיה אינו ראוותני. כדי לשמור על מראה נקי של חדר הקולנוע הביתי המכשירים מהווים אלמנטים עיצוביים אסתטיים גם כאשר אינם בשימוש ולכן אין יותר צורך להסתיר אותם בשל שיקולי עיצוב". הוא מוסיף כי "העיצוב החדש של הטלוויזיות של סוני הוא דבר שבא במקומו ובזמן הנכון".
המערכת החדשה של סוני מספקת את הרמה הגבוהה ביותר מבלי קשר למצב פעולתה: כאשר היא דולקת – היא מספקת חוויית בידור ברמה הגבוהה ביותר. כאשר היא כבויה, היא מספקת את הרמה האסתטית הגבוהה ביותר ומשלימה בכבוד את הקו העיצובי של שאר הרהיטים בסלון.
הרעיון העיצובי העומד מאחרי טלוויזיות BRAVIA® החדשות, מכשירי ה Blu-ray™ ושאר רכיבי מערכות הקולנוע הביתי של סוני מבוסס על הסגנון החדש המכונה "עיצוב מונוליטי". עיצוב אלגנטי המשלב חומרים באיכות גבוהה עם קו מינימליסטי ופונקציונלי. מבחינה אסתטית, שילוב זה מעניק לכל חדר תחושה ייחודית של תחכום מעודן. מבחינה תפקודית, מדובר בעיצוב ארגונומי התומך בריהוט נמוך כבסיס תמיכה בטלוויזיה. העיצוב הארגונומי יחד עם זוית נטיה בת 6 מעלות הם  הדרך של סוני להציע לצופים זווית צפייה מיטבית.
ד"ר לוקה ויגו, מומחית ברפואת עיניים, מדגישה ש "מיקום הטלוויזיה חשוב כדי שלא לעייף את העין וטלוויזיות LCD בפורמט HD הופכות את חוויית הצפייה למהנה יותר תודות לכך שהן מאפשרות לצפות בטלוויזיה יותר מקרוב ממה שהיינו מורגלים בעבר. לכך מתווסף יחס הממדים הרחב יותר (16:9) שהוא יותר טבעי לעין האנושית. זוית הנטיה של הטלוויזיות מהסדרה החדשה של סוני הופכת את הצפיה לעוד יותר נוחה וטבעית -  במיוחד כאשר הטלוויזיה נשענת על רהיטים נמוכים".
 

ממד חדש של בידור


בתקופה בה סלון הבית חוזר להיות המרכז החברתי של המשפחה, סוני עוזרת להתאים אותו למטרתו כמרכז הבידור הביתי בעידן המודרני.
Francesco Morace, סוציולוג ידוע, מציין ש"הטכנולוגיה, אשר במשך עשרות שנים תרמה לפער הדורות, מתחילה עתה להיות גורם מלכד. הטכנולוגיה הולכת ותופסת מקום כאמצעי לשתף את בני המשפחה בחוויות – מסרים ורגשות.
הטכנולוגיה של סוני תורמת להפוך את העניין לפשוט יותר תוך שהיא מרחיבה את האפשרויות להנות ממגוון רחב של תוכן ושירותים מקוונים דיגיטלית. טלוויזיות BRAVIA העכשויות תומכות באינטרנט וידאו ומאפשרות הזרמת שירותי תוכן מקוונים מאתרים כגון: YouTube™, twitter™, Flickr™ ו-פייסבוק™. כל זאת, תוך ישיבה נוחה על הספה בסלון. כך קל יותר למשפחה להתאחד מתוך צפיה בשחזור חוויות ובמסרים של בני המשפחה".
מימד נוסף בצפיה הוא האפשרות לצפות בתוכניות טלוויזיה שכבר שודרו. חלק מהטלוויזיות מצוידות בתקשורת  Wi-Fiמובנית החוסכת את הסרבול של הכבלים.
 

החזון החדש

טכנולוגית Full HD 3D פותחת עידן חדש בחוית הקולנוע הביתי. פעם היינו צריכים ללכת לבית קולנוע מיוחד כדי לחוות צפיה בסרט תלת ממדי בעזרת משקפי קרטון. כיום אנו יכולים להנות בבית מהחוויה התלת ממדית (ועדיין נזקקים למשקפיים מיוחדות – מדור חדש) בעזרת טלוויזיית סוני ומערכת הגברת קול הקפית ("סראונד") תואמת. טלוויזיה זו היא רק הסנונית הראשונה בסדרה ארוכה של חידושים שפותחה על ידי סוני להביא הביתה את מהפכת הבידור.