המדריך לקניית טלויזיות תלת מימד

 
מחפשים לרכוש טלויזית תלת מימד חדשה ומבולבלים מכל הטכנולוגיות? טרקלין חשמל יוצאת עם המדריך המלא לקניית טלויזיות תלת מימד!
טלויזיות תלת מימד


ברבים מהמקרים קשה מאוד להצביע על נקודת מפנה אחת שהובילה למהפכה גדולה. במקרה של טלויזיות תלת מימד זה פשוט, ומסתכם במילה אחת: אוואטר. מהרגע שהסרט הזה עלה על מסכי הקולנוע והוקרן בתלת מימד איכותי, היה ברור כי שוק הטלויזיות הביתיות ילך אחריו. אז התכוננו: טלויזיה תלת מימד הולכת בקרוב מאוד להיות גם בבית שלכם.

טלויזיות תלת מימד אצלכם בסלון

אין צורך להסביר יותר מידי מדוע המהפכה הזו כל כך מבוקשת וצוברת תאוצה מידי יום. האפשרות לשבת בסלון ולראות תמונת עומק בכל שידור, נראית כרגע פשוט חלומית. אז הגיע הזמן שתתרגלו לעניין: טלויזיה עם תמונה ב-3D, כזו שתיתן לכם את התמונה המציאותית ביותר שאפשר לבקש.

טלויזיות תלת מימד בישראל כבר היום

כן כן. למי שמטיל ספק בכך, שייצא כבר עכשיו לאחד מסניפי טרקלין חשמל ויראה עד כמה זה מוחשי. טלויזיות תלת מימד באיכות מעולה נמכרות כבר היום בחנויות הרשת, ואתם יכולים ליהנות מהן ומחוויית הצפייה ברמה הגבוהה ביותר שקיימת היום.

וזה לא שהטכנולוגיה לא הייתה קיימת קודם לכן. חברות שונות פיתחו טכנולוגית תלת מימד כבר לפני כמה שנים, אך היו זקוקות לדחיפה רצינית כדי שהמוצר יהפוך למבוקש. והשנה הן קיבלו אותה. ואלו החברות שכבר הוציאו לשוק טלויזיה תלת מימד בכמויות מסחריות:

במה שונות טלויזיות 3D מאלו שהורגלנו לראות עד היום בשוק?

הטלויזיות הנפוצות ביותר היום בשוק הן טלויזיות LCD .אלו המסכים השטוחים שנמצאים היום כמעט בכל בית. החידוש האחרון (לפני טלויזיה תלת מימד) הוא טלויזיה LED, שהיא למעשה טלויזית LCD עם טכנולוגית תאורה מתקדמת יותר.

טלויזיות תלת מימד משתמשות גם הן בטכנולוגיות הקיימות, הן LCD והן LED, אך למעשה מקרינות את התמונה פעמיים, מה שיוצר את אפקט התלת מימד. כך שלמעשה, ברגע שתכניסו אחת כזו הביתה, תקבלו טלויזיות LCD או LED משופרות ומשודרגות.

טלויזיות תלת מימד יהיו גם בעלות תכונות משופרות

חשוב להדגיש כי טלויזיות תלת מימד טומנות בחובן גם שיפורים בכל התכונות האחרות, שכבר מוכרות לנו מעולם הטלויזיות הביתיות. הן יהיו תומכות שידורי HD וכפי שאמרנו ישתמשו במסכי LED ו-LCD. אבל מעבר לזה, זוהי הזדמנות מצוינת עבור אותן חברות כדי להציג שיפורים וחידושים משמעותיים אחרים, שלא ראינו עד כה.

אחד החידושים המשמעותיים הוא רענון מסך מהיר מאוד, שמגיע ל-200HZ ואף יותר, מה שמבטיח תמונה ברורה הרבה יותר וללא ריצודים. המסכים צפויים להיות באותם גדלים עצומים שהתרגלנו לראות עד היום. תוכלו למצוא בחנויות אפילו מסכי תלת מימד בגודל 60 אינץ' וההפתעה הגדולה ביותר תגיע כנראה מהעובי שני סנטימטרים ואפילו פחות.

גם חדות התמונה והניגודיות קיבלו טיפול מסור, אך הכיוון העיקרי הולך למקום אחד: הפיכת טלויזיה תלת מימד למרכז התקשורת של הבית. כבר היום תוכלו למצוא בחנויות טלויזיות שכוללות חיבור לאינטרנט, תמיכה ברשתות אלחוטיות ומעבדים עוצמתיים, המאפשרים פעולות מחשב שגרתיות לחלוטין.

הבעיה המרכזית: משקפיים מיוחדות לצפייה בתלת מימד

לפי מה שמסתמן כרגע, זה הולך להיות הקושי הגדול ביותר בעולם התלת מימד הביתי. משקפי התלת מימד מגיעים בכמה גרסאות אפילו אחת לכל יצרנית ולמרות שלא יהיה ספק לגבי חווית הצפייה, התיאום ביניהם עלול להיות בעייתי ואולי אפילו לא יהיה קיים.

לכן, טלויזיות תלת מימד של חברות שונות ייאלצו אותנו כנראה להשתמש גם במשקפיים שונים. וכשכל זוג עולה, לפחות כיום, כ-100 דולרים ויותר, מדובר בעלויות שלא יהיה קל לעמוד בהן. אבל בהחלט אפשר להירגע כי מעבר למחיר המשקפיים שבוודאי ירד עם הזמן, מחירי הטלויזיות הללו יפתיעו אתכם, בוודאות.

האם טלויזיות 3D יהיו יקרות משמעותית?

למרות שההיגיון אומר כן, זה לא כך במציאות. כשהופיעו טלויזיות LCD ומסכי פלזמות לראשונה, הם היו יקרים מאוד, משום שביצעו מהפך אדיר בטכנולוגית המסכים. במקרה של טלויזה תלת מימד, השינוי הטכנולוגי קטן הרבה יותר. לכן, המחירים בהתאם: בשום מקום לא תמצאו היום מסכי תלת מימד שיהיו גבוהים ביותר מ-15% ממחירי מסכי LCD.

בנוסף, המגמה העיקרית היום מצביעה על ירידה משמעותית במחירי טלויזיות LCD. הירידה הזו גוררת כבר עכשיו את התלת מימד למטה, כך שלא תיתקלו היום במחירים מרקיעי שחקים. עם זאת, טלויזיות תלת מימד שיכללו טכנולוגיות מיוחדות, צפויות להיות מעט יקרות מהממוצע.

אז כדאי כבר להסתער על החנויות?

בהחלט, ולמי שטכנולוגיה וחידושים עושים לו את זה, מומלץ לעשות זאת כמה שיותר מהר. חפשו בסניפי טרקלין חשמל השונים כבר היום טלויזיות תלת מימד, כי אלו צפויות להיות הדבר החם ביותר בזמן הקרוב. וגם לכם מומלץ להצטרף לנהירה.