הכירו את טלויזיות ה-LED

 
בכל מקום אנחנו שומעים על טלויזיה LED, אך מהי הטכנולוגיה הזו ואיזה מסך כדאי לקנות? כאן תקבלו את כל התשובות.
 
 
טלוויזית LED

מהי הטכנולוגיה ואיזו טלויזיה כדאי לרכוש?

זה דק, זה משוכלל יותר, זה מציג תמונה טובה יותר וחסכוני באנרגיה. זהו מסך LED, מהטכנולוגיות החדשות ביותר היום בעולם הטלויזיות, והוא מומלץ בכל פה. טלויזיה LED למעשה מתגברת על כל הבעיות של טלויזיות LCD, ובכך הופכת את ה-LCD למסך משובח יותר מכל מסך פלזמה שקיים היום בשוק.

טלויזית LED מבית שארפ מהי טכנולוגית ה- LED? איך זה עובד?

ראשית, נדגיש זאת שוב: מסכי LED הם לא מסכים חדשים. זוהי בעצם טכנולוגיה שמשפרת את טלויזיות ה-LCD. מדובר בסוג אחר של תאורה, כזו שמאפשרת לשפר כמעט כל תכונה חשובה בתמונה המוצגת על המסך ואף לייצר מסך דק יותר ממה שהכרנו עד היום.

מסכי ה-LED – מבעד לשכבה שאנחנו רואים - עשויים מלוח סיליקון משובץ מוליכים חשמליים. בין הלוח לשכבה החיצונית ישנו נוזל מיוחד שמוליך את החשמל אל דיודות מיוחדות, הן נורות הלֶד. אותן נורות זעירות מסוגלות להפיק אור בעוצמה גבוהה מאוד ולספק תמונה איכותית על המסך.

השינויים שמביאה תאורת טלויזיה LED

המסכים הדקים שאנחנו מכירים עד היום – פלזמה ו-LCD, הוארו על ידי נורות פלורוסנט. אלו נורות עוצמתיות אך הן גם תופסות מקום רב ולכן מאלצות את היצרניות לספק לנו מסכים יחסית עבים. טלויזיה LED מגיעה עם מסך דק בהרבה, לעיתים לא יותר משלושה סנטימטרים, מאחר והנורות קטנות מאוד ובמקרים רבים ממוקמות רק בצידי המסך.

אבל הבונוס המשמעותי ביותר שמביאות איתן טלויזיות ה-LED הוא באיכות התמונה. כל בעלי טלויזיות LCD מודעים לבעייתיות של המסכים הללו, אם זה בניגודיות, במריחת התמונה או בחדות שלה. בכל אלו, מסכי פלזמה עולים על ה-LCD. טלויזיה LED באה לפתור בדיוק את הבעיה הזו.

טלויזיה LED של LG איכות התמונה עם טלויזיה LED

כפי שאמרנו, כל תמונה שתוצג על גבי מסך LED, תיראה טוב הרבה יותר מאשר בטלויזיות LED. אם זה השחור המוחלט שמשיג המסך, מנגנון החלקת תנועה מהיר ומעבד חזק הרבה יותר. וזוהי הבשורה הגדולה ביותר של טכנולוגית ה-LED. כעת, היתרונות שהיו לטלויזיות פלזמות מתבטלים כמעט לחלוטין.

תוכלו לקבל תוספות 'על הדרך'

יצרניות הטלויזיות מנצלות במקרים רבים את הולדתה של טכנולוגיה חדשה לטובת מקצה שיפורים שאינו קשר ישירות לאטרקציה החדשה. לכן, למי שיגיע היום לקנות טלויזיה LED מצפות כמה הפתעות נעימות שצורפו למסך שלו:

  • כניסת HDMI 
  • תמיכה ברשת אינטרנט אלחוטית
  • כניסת USB לשימוש בקבצי מחשב
  • חיבור לאינטרנט TV (כשזו תהיה בארץ)

מדוע לקנות עכשיו טלויזיה LED?

באופן טבעי, טלויזיות LCD יעלו פחות מאשר טלויזית LED חדשה – ולמחירים המדויקים נגיע מייד. אבל, כמו בכל ענייני הטכנולוגיה של היום, תמיד מומלץ לקנות את מה שחדש וכבר נמצא בשוק ולא לחכות לדבר הבא. מאחר וטלויזיות תלת מימד כבר ערכו את דריסת הרגל הראשונה שלהן בשוק, טלויזיות ה-LED הופכות לזולות הרבה יותר.

טלויזיה LED של סמסונג יצרניות הטלויזיה המומלצות בשיטת ה-LED

יצרניות רבות ממחות בייצור מסכי טלויזיה דקים, אך כיום ישנן כמה נבחרות, שמייצרות טלויזיות LED ברמה הגבוהה ביותר:

אם אתם מחפשים אחר טלויזיה LED מקצועית, אלו החברות שיתאימו לכם יותר מכל.

טלויזיה LED: הגדלים

כאן אין הבדל משמעותי בין טלויזיות LCD ל-LED. הלדים מגיעים בגדלים שנעים בין 32 ל-55 אינץ', כך שהגודל תלוי בעיקר בכם. לפני שאתם מחליטים איזה גודל מסך לקנות, בדקו בבית את מרחק הישיבה שלכם מהטלויזיה במטרים. את המטרים כפלו ב-10 ותקבלו את מידת המסך שתתאים לכם.

חפשו טלויזיות LED בתנאי תשלום נוחים

היום, מקומות רבים מציעים למכירה טלויזיות מכל הסוגים. כשאתם באים לקנות טלויזיות לד, חפשו חנויות שמציעות לכם תנאי תשלום נוחים. טרקלין חשמל, בנוסף לאחריות של שלוש שנים, מאפשרת לכם לקנות טלויזיה ב-36 תשלומים ללא ריבית וליהנות מטלויזיה משובחת מבלי לקרוע את הכיס.

מחירי טלויזיה LED

כפי שציינו קודם לכן, היום מחירי הטלויזיות בטכנולוגית ה-LED לא יקרים בצורה משמעותית מאשר מסכי LCD. ההבדל הממוצע בין השתיים הוא בסביבות ה-2,000 ₪, אבל היום תוכלו למצוא מסכי לד גם בפחות מ-5,000 שקלים.

עם זאת, קחו בחשבון את התוספות שיתלוו למסך. אם אתם מעוניינים במסך שכולל שכלולים כאלו ואחרים, התכוננו למחירים גבוהים בהרבה. טלויזיה LED יכולה להגיע היום גם למחירים של 15,000 שקלים, בקלות.