מדריך לרכישת מדפסת: לייזר או הזרקת דיו?

כל אחד מאיתנו משתמש במדפסת בשלב כזה או אחר של חייו. אבל מה עדיף? מדפסות לייזר או דיו? כאן תמצאו את כל התשובות בנושא.
 
מדריך לרכישת מדפסת: לייזר או הזרקת דיו?
במשרד הן כבר מזמן פריט חובה ומי שהשכיל לרכוש אחת לביתו יודע עד כמה הן שימושיות – מדפסות. לתלמידי בית ספר, לסטודנטים, לאמנים וכמעט לכל אדם יש שימוש כזה או אחר במדפסת. השקעה לא גדולה יכולה להפוך את חייכם לנוחים יותר. כל מה שאתם צריכים זה לדעת באיזה סוג מדפסת לבחור.

מה הן מדפסות הזרקת דיו?

מדפסות בטרקלין חשמלכל מדפסת נקראת על שם שיטת ההדפסה בה היא משתמשת. במדפסת הזרקת דיו הדף עובר מתחת לרצועה של מזרקים קטנטנים שמתיזים כמות זעירה של דיו וכך יוצרים את ההדפסה על הדף. ראשי הדיו נמצאים כמעט בצמוד לדף ומיד עם ההתזה שואבים את הדיו המיותר על מנת ליצור הדפסה מדויקת ללא כתמים.

ומה הן מדפסות לייזר?

ההסבר הטכני על אופן פעולתן של מדפסות לייזר אינו פשוט. בהנחה שלפחות רובכם לא מעוניינים להפוך לטכנאים בזמן הקרוב, לא נלאה אתכם בהסברים. הטכנולוגיה עליה מבוססת מדפסת לייזר בנויה מן הסתם על בסיס מקור לייזר והיא בהחלט מתקדמת וחדשנית יותר ממדפסת הזרקת הדיו. האם זה הופך אותה לטובה יותר? תלוי במשתמש.

יש גם מדפסות פוטו

מדפסות Canon באתר טרקלין
מדפסת פוטו היא מדפסת שעובדת בשיטת ההדפסה של הזרקת דיו, אך מיועדת להדפסת תמונות ומבטיחה איכות גבוהה במיוחד לצרכים אלו. שימו לב: ישנן מדפסות הזרקת דיו רגילות בעלות תכונות מיוחדות להדפסת תמונות – הן מספקות תוצאות לא רעות, אך לא משתוות לאיכות ההדפסה של מדפסת פוטו. ולמי שרוצה יותר - מדפסת משולבת.
 
מדפסת משולבת היא מדפסת שכוללת גם פקס, צורב ומכונת צילום. מדפסות מסוג זה הן פתרון אידיאלי לבעלי משרד קטן או למי שצריך את כל המכשירים האלו לשימוש ביתי. האיכות שהמכשירים המשולבים מספקים אמנם לא יוצאת דופן, אך סבירה בהחלט ומציעה הכל בתוך מכשיר קומפקטי אחד, שזה יתרון גדול במקרים רבים.

לייזר או הזרקת דיו – השיקול הכספי

השיקול הכספי בקניית מדפסת צריך להתחשב לא רק בעלות של המכשיר עצמו, כיוון שיש לקחת בחשבון את ההוצאה המתמשכת של קניית דיו למדפסות. מדפסת הזרקת דיו זולה משמעותית ממדפסת לייזר, אך מחסניות הדיו שלה עולות לא מעט. למשתמש ביתי שאינו מדפיס הרבה היא מצוינת, אך ככל שכמות ההדפסות עולה, היא הופכת לפחות משתלמת.
 
מדפסות לייזר והזרקת דיובכל הקשור אל מדפסת לייזר, לא מדובר על דיו למדפסות אלא על טונרים (toner) שהם יקרים יותר ממחסניות דיו. היתרון שלהם הוא שהם מספיקים לכמות גדולה יותר של הדפסות (אלפי דפים) ולכן ככל שהשימוש רב יותר, כך ההשקעה מחזירה את עצמה. מסיבה זאת, בדרך כלל מדפסות לייזר נמצאות בשימוש משרדי.

איכות ההדפסה של מדפסות הזרקת דיו

כשמדובר על הדפסת טקסט, מדפסת הזרקת דיו מספקת את הסחורה, אך הסיבה האמיתית להעדיף אותה על פני מדפסות לייזר היא הדפסת תמונות. ראשית, איכות הדפסת התמונות שלה טובה יותר מזו של מדפסת לייזר צבעונית ושנית – היא עולה הרבה פחות. אז אם הדפסת תמונות היא עיקר השימוש שלכם במדפסת, הזרקת דיו היא הבחירה הנכונה.

איכות ההדפסה של מדפסות לייזר

למרות האמור קודם, באופן כללי מדפסות לייזר נחשבות לאיכותיות הרבה יותר, בתנאי שמדובר על תחום הדפסת המסמכים. מעבר לאיכות ההדפסה עצמה, מדפסת לייזר עמידה הרבה יותר, בנויה להפקת כמות רבה של הדפסות ולא מתבלה במהירות. עבור שימוש משרדי או עבור משתמש פרטי עתיר הדפסות, מדפסת הלייזר היא העדיפה.

מהירות ההדפסה של שני סוגי המדפסות

למרות שרובינו לא אוהבים לחכות, מהירות ההדפסה חשובה בעיקר למשתמשים שמדפיסים הרבה. כפי שאתם כבר יכולים לנחש, המדפסת המהירה יותר היא מדפסת הלייזר. אך גם למשתמשים הפחות פעילים ישנה תקווה – ניתן כיום למצוא דגמים מתקדמים בשיטת הזרקת הדיו שמהירותם זהה לזו של דגמי לייזר בסיסיים.

לקנות בקלות בטרקלין חשמל

הדרך הטובה ביותר לבצע קניה נכונה, אחרי שהבנתם איזה סוג משתמש אתם ואיזה סוג מדפסת מתאים לכם, היא לבצע סקר שוק. איפה נוח יותר לעשות סקר שוק מאשר בחנות המחזיקה את כל סוגי הדגמים, את כל האפשרויות ואת כל המומחים? טרקלין חשמל מציעה את כל האמור, יחד עם הרבה רצון טוב, כדי שתוכלו למצוא את הנכון ביותר עבורכם מתוך המגוון העצום של מדפסות שרק מחכות לבית חם.