התקנת מערכת קולנוע ביתי מושלמת

 
רוצים קולנוע ביתי איכותי בסלון הדירה שלכם? תצטרכו לבחור בקפדנות את המכשירים שירכיבו אותו. בעזרתנו תדעו בדיוק איך לעשות זאת.
מערכת קולנוע ביתי

חוויה מושלמת של קולנוע ביתי מורכבת מכל כך הרבה פרטים, אוסף של מכשירים שיחד יוצרים משהו בלתי רגיל. ההחלטה לגבי רכישת מערכת קולנוע ביתי היא רק ההתחלה – לאחר מכן יש למקם את הכול בסלון הבית, לחבר את המכשירים זה לזה ואז, רק אז – להתרווח בספה, לשלוח יד לקערת הפופקורן ולקוות שהסרט שבחרתם יהיה מוצלח.

מה מרכיב מערכת קולנוע ביתי?

פעם היינו מחברים מערכות סטריאו לטלוויזיה כדי לקבל סאונד קצת יותר עוצמתי. כיום, מערכת קולנוע ביתי ממוצעת כוללת טלוויזיה או מקרןומוצרי אלקטרוניקה כמו מכשירי DVD ווידאו, רמקולים מכמה סוגים (בס, רמקולים הממוקמים בצידי החדר כדומה) ואת הכול מחבר מכשיר שנקרא רסיבר.

שיקולים ביתיים וסביבתיים לפני הרכישה

תסכימו איתנו שהתקנת קולנוע ביתי זה קצת יותר מדי בשביל דירת חדר וחצי. ומה עם השכנים? אם לא תוכלו להפעיל את הרמקולים במלוא העוצמה כי זה יפריע, מה הטעם? אם יש לכם בית מספיק גדול וקירות מספיק עבים ומבודדים - אנחנו יכולים להמשיך.

לחוויית קולנוע ביתי מושלמת – טלוויזיה או מקרן?

כשאמרו לכם שהגודל לא קובע, זה לא היה בקשר לשאלה הזו. אם הסלון שלכם לא מאוד גדול, רצוי לבחור בטלוויזיה על פני מקרן. בצפייה מקרוב, לטלוויזיה עם מסך פלזמה או LCD תתאים יותר. מקרן הוא גם יקר יותר ואורך החיים שלו קצר יותר, אך מצד שני – עם מקרן התחושה תהיה הכי קרובה לקולנוע שאפשר לקבל בבית.

ואם מקרן – אז חייבים מסך?

מערכת רמקולים לקולנוע ביתיאת החוויה המושלמת של קולנוע ביתי תוכלו להשיג גם בלי מסך. גם אם קניתם מקרן, תמיד אפשר להקרין איתו על הקיר. היתרון הוא כמובן הכסף שאתם חוסכים. החיסרון הוא החדות של התמונה, שתהיה כמובן טובה וחלקה יותר על מסך. המסך גם ידרוש פחות מאמץ מהמקרן ויתרום לאורך החיים שלו. לשיקולכם.

אין קולנוע ביתי בלי נגן DVD

משהו שלא תוכלו להסתדר בלעדיו הוא נגן DVD, המכשיר שמנגן עבורכם את הסרט. בכל חנות אלקטרוניקה, כמו טרקלין חשמל, תוכלו למצוא עשרות דגמים, משוכללים יותר או פחות. אתם לא חייבים לקנות את המכשיר הכי מתקדם: בכמה מאות שקלים תוכלו למצוא נגן DVD וגם מכשירי DVD ווידאו אמינים ואיכותיים, מחברה טובה והכי חשוב - עם אחריות.

רסיבר – הכרחי לסאונד של קולנוע ביתי

מערכות סטריאו כוללות בתוכן גם את נגן הדיסקים וגם את הרמקולים ומספקות לעיתים סאונד לא רע בכלל. אבל אם אנחנו רוצים סאונד של קולנוע ביתי, זה לא מספיק. הרסיבר הוא המכשיר שלוקח את השמע מנגן ה-DVD ומעביר אותו אל הרמקולים. במקרה הזה הגודל לא קובע. מה שחשוב הוא שיהיה לו הספק טוב ושמספר ה'יציאות' (חיבורים) שלו יתאים למספר הרמקולים שברצונכם לחבר.

קולנוע ביתי – לקנות כסט או כל רכיב לחוד?

קולנוע ביתיאין שום הכרח לקנות מערכת קולנוע ביתי כיחידה שלמה מאותו יצרן. אתם יכולים לעשות סקר שוק ולקנות כל אחד מהרכיבים, על פי הצרכים האישיים שלכם וסדר העדיפויות בהתאם לתקציב. עם זאת, קחו בחשבון שמערכת שלמה היא כזו בה כל המכשירים מתאימים זה לזה. כך ייחסכו מכם בעיות אפשריות בהתקנה.

איך למקם את המסך?

יצירת קולנוע ביתי בסלון מתבססת קודם כל על עיקרון הנוחות המקסימלית. אחרי שהתאמתם את גודל המסך למרחק הישיבה ממנו, כעת יש למקם אותו כך שלא תאמצו את הצוואר כשתצפו בו. איך בודקים זאת? מוודאים שהקו המפריד בין השליש התחתון של המסך לשליש האמצעי נמצא בדיוק מול עיני הצופה שיושב ישר על הספה.

יצירת סאונד של קולנוע ביתי – רמקולים ומיקומם

מערכת קולנוע ביתי מלאהראשית, כדאי שכל הרמקולים יהיו של אותה חברה. אתם יכולים להסתפק בשני רמקולים, להתפנק עם חמישה או להשקיע בשבעה. אם יש לכם שניים, מקמו אותם משני צידי הצופה במרחק שווה ממנו. אם יש יותר – רצוי ואפשר להתפרע. החוויה המדהימה ביותר היא ההרגשה שהסאונד מגיע מכל הכיוונים.

ההתקנה עצמה

כאמור, מערכת שלמה מאותה החברה היא מתכון לחיים פשוטים. אך גם אם קניתם כל מכשיר לחוד, ההתקנה עצמה אינה מסובכת ותמיד יש בעלי מקצוע בחנות שישמחו לייעץ. בקשה אחת לנו אליכם – עשו את העבודה עד הסוף וחווטו את הכבלים בצורה מסודרת, כדי שהעבודה תהיה בטוחה וכדי שהכול ייראה מסודר ומרשים. ככה קולנוע ביתי צריך להיראות.