מצלמות דיגיטליות: המותגים המובילים

המותגים המובילים של מצלמות דיגיטליות הם אלו שבהם אתם אמורים לדבוק, בדרך לרכישה הבאה. אבל איך תדעו אילו מותגים הם הטובים ביותר? קחו כמה עצות מאיתנו.
 
מצלמות דיגיטליות: המותגים המובילים
נו, אז אילו מצלמות דיגיטליות תרצו הפעם? בטח הבנתם כבר בקניה הקודמת שכמות המותגים והחברות היא כמעט אינסופית. בטח גם ייחלתם למישהו מקצועי שיוכל להגיד לכם מהי הקנייה המועדפת, איזה מותג עדיף ומיהן החברות המובילות בעולם הצילום הדיגיטלי. ובכן, בשביל זה אנחנו פה.
 

ראשית, נפתח בשמות

לפני שנסביר על כל מותג, נציין את שמותיהם, כדי לעשות לכם מעט סדר. אז אלו המותגים המובילים כיום: 
 

יש וותיקות יותר או פחות, אך אלו הן הנמכרות ביותר שקיימות היום. כמעט כל מצלמות דיגיטליות שקיימות על המדף תהיה שייכת לאחת החברות הללו. אז מה הן מציעות?

קנון – מצלמות דיגיטליות מכל סוג

פתחנו דווקא בחברה הזו, משום שהיא שולטת כבר שנים רבות בנתח אדיר מעולם המצלמות הדיגיטליות. וזו לא קלישאה: תוכלו למצוא היום מצלמות קנון מכל סוג, אם זו מצלמה דיגיטלית רגילה, קומפקטית, דיגיטלית-מקצועית (DSLR) או דמוית SLR.
רוצים לטעום חלק מהדגמים החדשים והאיכותיים ביותר של החברה? בבקשה:
  • Canon Powershot: מצלמות דיגיטליות עמידות בנפילות ובפני אבק ולכלוך
  • Canon SX20 is: מצלמה דמוית SLR מהמשובחות של החברה
  • XIUS 990: מצלמה דיגיטלית סופר קומפקטית
  • SX30 is: הממשיכה של ה-SX20, שצפויה להיות אחת המבוקשות בעולם

מצלמות אולימפוס – לטובתנו, הישראלים

מצלמות דיגיטליות של אולימפוס הן הראשונות שהגיעו אלינו, הישראלים, עם תפריט בעברית. וזו כבר סיבה מספיק טובה לאהוב את החברה. נכון, היא אמנם לא נחשבת מהחברות הגדולות ביותר בתחום, אך בהחלט מדובר בחברה שמציעה מותגים חדשים בתדירות גבוהה ובאיכות הטובה ביותר.
בשנים האחרונות יוצאים עוד ועוד דגמי מצלמות אולימפוס מפס הייצור שנקרא 'סופר זום'. ישנן מצלמות SP800, SP700, SO565 וכדומה, כשכל אחת מהן מציעה רזולוציה גבוהה מאוד, צילום וידיאו HD והכי חשוב – זום מפלצתי. בדגם ה-SP800 למשל יש זום X30.
 

מצלמות דיגיטליות של חברה שלעולם לא נגמרת – סוני

חברת סוני ידועה כאחת המחדשות והחזקות ביותר בעולם האלקטרוניקה, כזו שאחראית על לא מעט חידושים בחיינו. גם מצלמות סוני עומדות יפה מאוד בסטנדרטים שקבעה החברה ונחשבות איכותיות מאוד וגם לא יקרות במיוחד.
אחד מקווי הייצור החדשים ביותר של החברה הוא הסוני Cyber-Shot, תחתיו יוצרו כבר דגמים רבים של מצלמות דיגיטליות איכותיות במיוחד. הדגם שהוא מהמומלצים ביותר בקו זה הוא ה-T900, שרק העובי שלו – 16.3 מילימטרים בלבד – עושה חשק לקנות אותו. גם מסך המגע ועדשות צייס המשובחות מבטיחים מצלמה דיגיטלית ברמה מדהימה.
 

מצלמות דיגיטליות קומפקטיות ומקצועיות גם יחד

הנטייה היום של חברות רבות היא לייצר מצלמות קומפקטיות, של 'לחץ וצלם', שיכילו כמה שיותר תכונות של המצלמות המקצועיות. הראשונה שעשתה זאת הייתה חברת אולימפוס, שהשיקה מצלמות אולימפוס Four Thirds, בהן ניתן להחליף עדשות ממגוון סוגים כמעט ללא מאמץ ולהפוך אותן לאמצעי צילום משוכלל ביותר (חפש עדשות למצלמות במבצע באתר טרקלין).
סוני הבינה שאסור לה להישאר כאן מאחור וייצרה את מצלמות סוני NEX. השאיפה של החברה בהשקת המצלמות החדשות היא ליצור מצלמה קומפקטית עם יכולות כמו של כל מצלמת רפלקס ממוצעת וכך להציע לכל אחד צילום ברמה, כמעט ללא בעיות. רבים מעריכים שהמגמה הזו רק תלך ותגדל עם הזמן ותתפוס נתח שוק גדול בעולם המצלמות הדיגיטליות.
 

מצלמות דיגיטליות נוספות בשוק

אם כבר סקירה של מצלמות דיגיטליות מובחרות, אי אפשר בלי חברת ניקון למשל, שנחשבת למובילה בתחום
מצלמות רפלקס ונחשבת גם למתמודדת הבכירה מול מצלמות קנון. ישנן כמובן גם מצלמות של פוג'י וקודאק הוותיקות, של קסיו, פנסוניק ופנטקס, שבהחלט יכולה להיחשב כאחד הכוכבים העולים בעולם המצלמות הדיגיטליות.
 

שימו לב לעיצובים שקיימים היום

רוב יצרניות המצלמות, הגדולות והקטנות כאחת, משקיעות היום הרבה מאוד במראה החיצוני של המצלמות. ולמה לא בעצם? רבים מאיתנו 'נתפסים' על מצלמות דיגיטליות מסוימות רק בגלל איך שהן נראות, ממש כמו אהבה ממבט ראשון. וכך, למעט מצלמות הרפלקס, כל מצלמה היום נראית יותר כמו פריט עיצובי מושך מאשר כמכשיר צילום.
 

מחפשים מצלמות דיגיטליות? המותג אומר הכול

בניגוד למוצרים רבים אחרים, בקנייה של מצלמה דיגיטלית שם החברה בהחלט מהווה חצי מהדרך אל הבחירה הנכונה. מצלמות דיגיטליות רבות מגיחות לאוויר העולם מידי יום – עליכם לדעת בוודאות שמדובר במצלמה איכותית.