משחקים וצעצועים על שלט – לא רק לילדים

משחקים וצעצועים על השלט - לא רק לילדים, אלא הם גם גירסא למבוגרים. בין צעצועים תמצאו מכונית על השלט, טיסנים, וסירות על שלט.
 
משחקים וצעצועים על שלט – לא רק לילדים
אם תשאל כל ילד, תגלה כי משאת נפשו הכמוסה והגלויה – גם בעידן המחשב – היא משחק מגניב על שלט. אם תחכה כמה עשרות שנים ותשאל שוב את אותו ילד, שכבר הפך למבוגר, כנראה שתקבל את אותה תשובה. כי משחקים וצעצועים על שלט לא מיועדים רק לילדים. אלו צעצועים רציניים, שדורשים מיומנות ויכולות מוטוריות מפותחות.
היום תוכל למצוא בשוק טיסני ענק להרכבה עצמית, מכוניות על שלט שפועלות באמצעות דלק, סירות על שלט, אופנועי ים בהפעלה מרחוק ואפילו מסוקים הנשלטים באמצעות אותה קופסה מיוחדת. לכן, גם אם טרם מלאו לך עשר שנים וגם אם אתה כבר מעל 40 – משחקים וצעצועים על שלט הם משהו שאסור לך לוותר עליו.
 

מחירי משחקים וצעצועים על שלט

 

מכוניות על שלט

דגם בסיסי: 200-500 ₪ (מתאים לילדים)
דגם מתקדם: 700-1,200 ₪ (כולל מנוע דלק או חשמל)
דגם מקצועי: 1,500 ₪ ויותר (נאמן למקור במדויק)
 

טיסנים

דגם בסיסי: מסוקים: 200-500 ₪, טיסנים: 400-800 ₪
דגם מתקדם: 900-1,500 ₪ (טיסנים בלבד)
דגם מקצועי: 2,000 ₪ ומעלה (בעלי תוספות רבות)
 

סירות וכלי שיט

דגם בסיסי: 300-500 ₪
דגם מתקדם: 700-1,500 ₪ (יאכטות, סירות מירוץ)
דגם מקצועי: 3,000 ₪ ויותר (סירות מירוץ מהירות וכדומה)
 
*בקניית הדגמים המתקדמים יש לקחת בחשבון גם את עלות השלט, שיכולה להגיע למאות ואףאלפי שקלים. המבוקשת ביותר: מכונית על שלט
טיסן EASY CUB להרכבה עצמית!אין אחד שלא רצה כזו בילדותו, ואם לא קיבל אותה – ימשיך להסתובב בעולם חסר סיפוק, עד שיזכה בה: מכונית על שלט. מתוך מגוון משחקים וצעצועים על שלט, נדמה שהמכונית תהיה תמיד הפופולארית ביותר וזו שתהיה אהובה על כל שכבות האוכלוסייה.

 
היום ישנם שלושה סוגים עיקריים של מנועים במכוניות על שלט:

 
  • מנוע הפועל על בטריות: זהו המנוע הפשוט ביותר והוא מניע, בהתאם, את המכוניות על שלט הפשוטות ביותר שקיימות בשוק. אלו יהיו מכוניות שיתאימו בעיקר לילדים קטנים, משום שהן לא מהירות במיוחד ולכן לא מסוכנות
  • מנוע בעירה פנימית: ממש כמו במכוניות המשמשות אותנו לנסיעה, גם במכוניות על שלט ישנו מנוע הפועל על דלק, צורך שמן ומשתמש במים. זוהי מכונית בעלת יכולות גבוהות מאוד, שיכולה להגיע גם למהירות של 50 קמ"ש ומעלה, וזקוקה לתחזוקה שוטפת. היא גם מזהמת ומסוכנת יותר
  • מנוע חשמלי: מזהם פחות, שקט יותר אבל גם מעט חלש יותר. עם זאת, יתאים גם למכוניות גדולות יחסית הפועלות על שלט ואפילו לנהיגת שטח על שלט. גם כאן, מומלץ בעיקר לבני נוער או מבוגרים ולא לילדים
החידושים האחרונים בתחום מוצרי החשמל זה מציעים מכוניות על שלט בהעתקים זהים לדגמים שנעים על הכבישים, מכוניות עם הזרקת נייטרו, צעצועים עם אחיזת כביש ועוד. לתחום זה ניתן לצרף גם את האופנועים, שמגיעים גם כן בדגמים זהים למקור (כולל כאלו המוקטנים ביחס של 1:12 בלבד) ומציגים תנועה מציאותית לחלוטין.
 
המדעיים ביותר: טיסנים
משחקים וצעצועים על שלט לא יהיו שלמים ללא טיסנים. בניגוד למכוניות על שלט, הטיסנים נחשבים מורכבים ומסוכנים יותר, ולכן לא מומלצים בדרך כלל לשימוש ילדים אלא בליווי מבוגר. איבוד שליטה בהם או חוסר ריכוז יכול להביא לפגיעה בגורמים סביבתיים, כבלי חשמל, ציפורים ואפילו מכוניות בכביש סמוך.

טיסן 2 ערוצים silverlit RC X Twin Thunderjetטיסנים נחשבים למדע בפני עצמו. כמו המטוסים הגדולים, גם כאן האווירונאוטיקה, ההתחשבות בגרמי השמיים והחיפוש אחר החומרים הקלים והחזקים ביותר הם העיקר ולכן לא כל אחד מסוגל להרכיב טיסן בעצמו.
 
רבים מעדיפים לקנות טיסנים מוכנים בחנויות, שמספקות לרוב גם הדרכה על שיטות ההטסה. עם זאת, ישנם דגמים מיוחדים להרכבה עצמית, כמו טיסני SPAD, העשויים חומרים פשוטים וזולים יחסית ומאפשרים, באמצעות הדרכה מקוונת, להרכיב טיסן למופת.
 
משחקים וצעצועים על שלט מעולם התעופה נחשבים למדויקים ולמתוחכמים ביותר. ישנם היום בשוק טיסנים נאמנים למקור ביחס של 1:3 (צעצוע בגודל של כמה מטרים), כאלו עם מנוע מתנול ובנזין ואף כלי טיסה המשמשים את הצבא (מזל"טים ומל"טים).
 
למי שבכל זאת מעוניין להפתיע את הבן הקטן בצעצוע מעופף על שלט, יוכל לרכוש לו מסוק מתוחכם. ישנם היום בשוק אינספור דגמי מסוקים על שלט - קטנים המתאימים לילדים וגדולים למבוגרים. חשוב לזכור כי השימוש במסוק כזה בתוך הבית עלול להיות הרסני, במיוחד לויטרינות או כלי חרסינה שרכשתם במיטב כספכם...
לחוגים מצומצמים: סירות על שלט
זה קיים גם בישראל, ונחשב לתחום מרתק ומהנה. משחקים וצעצועים על שלט המיועדים לסביבה רטובה כוללים מגוון פריטים מדהימים, שירתקו סירה חשמלית ניטרו DYNAMICכל אחד:
כל הצעצועים הללו נבנים בצורה מדויקת ונראים ממש כמו כלי השיט המקוריים, מהירכתיים ועד לתורן הגבוה ביותר. כך לדוגמא, תוכל למצוא צוללת על שלט, שמבטיחה עיצוב מדהים – שרק עבורו שווה לטרוח ולעמול – יחד עם כושר צלילה בכלל לא מבוטל.
 
משחקים וצעצועים על שלט מעולם המים מגיעים גם הם בשלוש גרסאות של מנוע: מנועי דלק (נקראים גם מנועים ימיים) הנפוצים גם באוניות וסירות אמיתיות, מנועי אוויר המשתמשים בדחף כדי להניע את הכלי ומנועי חשמל. היום ניתן למצוא אפילו סירות על שלט המשמשות לדיג, עבור מי שרוצה להשיג 'דריסת חכה' במקומות לא נגישים.