איך לבחור מצלמות אבטחה לעסק

מיגון העסק באמצעות מצלמות אבטחה, לא בכדי הפך לתחום המדובר והפופולרי ביותר בכל עסק, למעשה מדובר במוצר הכרחי לכל עסק בשל יתרונותיו הרבים. לצערנו, במדינת ישראל ובכלל בעולם כולו, אחוז הפשיעות והגניבות הולך ועולה, כך שכל בעל עסק צריך לדאוג מבעוד מועד לעסק שלו הן מפני פורצים והן מפני גניבות של עובדים וספקים הנמצאים ביום יום בעסק.
מצלמות אבטחה לעסק
המאמר נכתב באדיבות: י.מ מערכות מצלמות אבטחה
 
מתוך ההיצע הרב של מצלמות אבטחה לעסק הקיימות בשוק, ניתן לראות מספר רב של דגמים ושכלולים שונים, כך שנותר לכם לבחור את המצלמה המתאימה ביותר לאופי פעילות החברה ולהתקין אותה על ידי בעלי מקצוע מיומנים בתחום זה.
 

כיצד תוכלו לבחור את המצלמה המתאימה ביותר לאופי פעילות החברה?

 

מצלמות נסתרות או גליות?

בתחום מצלמות אבטחה לעסק, קיימים שני סוגי מצלמות – אחת נסתרת ואחת גלויה. בבחירת הסוג, מומלץ לקחת בחשבון את הרצונות של העסק, אך בכל מקרה עליכם לדעת כי מצלמות אבטחה גלויות יכולות להרתיע פורצים או גנבים מלבצע את זממם ואך עובדי החברה התנהגו בהתאם כאשר המנהלים אינם נמצאים בשטח, מכיוון שהם יודעים שיש עין הבוחנת את מעשיהם. מצד שני, פורצים וגנבים יכולים לנצל את גילו המצלמות בכך שהם יסתירו את זממם או יחבלו במצלמה על מנת שהיא לא תתעד את מעשיהם, או שיבצעו את הגניבה במקום מרוחק מהמצלמה. אז מה עושים? מומחים בתחום תמיד ממליצים לשלב בין מצלמות אבטחה גלויות לנסתרות, כך תוכלו להיות בטוחים כי הפורצים תועדו במצלמות האבטחה.

 
מצלמת אינפרה אדם לצילום לילה

כאשר העסק סגור בשעות הלילה, הוא חשוף יותר לפריצות על ידי פורצים, אלכוהוליסטים ונרקומנים אשר מנצלים את השקט הלילי לפרוץ לעסקים ולבצע את זממם. לכן, תוכלו למצוא בשוק מגוון מצלמות אבטחה אינפרה אדום אשר הן מופעלות ללא פנס או מקור אור והן יכולות לתעד בבירור את כל הנעשה תחתן גם בשעות לילה כאשר המקום חשוך. כמובן שחשוב לרכוש רק מצלמות איכותיות במקרים אלו, כך תוכלו לתעד את כל הנעשה בבירור ולהביא את הפורצים לדין.
 

סוג המצלמה המותאמת לעסק

בעולם מצלמות אבטחה לעסק, ישנם סוגים רבים של מצלמות אשר שונות זו מזו מבחינת אופיין וצורות הצילום שלהם. על מנת להתאים את המצלמה הטובה ביותר לאופי פעילות החברה ולחלל בה היא תהיה מותקנת, יש להתייעץ עם בעל מקצוע בעל ניסיון רב בתחום, כך הוא יוכל לבצע התאמה מלאה של המצלמות ולאחר מכן להתקין אותן בצורה מקצועית. בשוק ניתן למצוא את סוגי מצלמות אלו – מצלמות IP שבהן תוכלו לצפות בכל זמן נתון במתרחש בעסק על ידי תוכנה מיוחדת. מצלמות כיפה שיכולות לתעד שטחים נרחבים, מצלמות צינור, מצלמות גוף, מצלמות במעגל סגור ועוד מבחר רב ודגמים שונים.