טיפים להיפטר ממקרר הישן בלי לזרוק

קניתם מקרר חדש? תתחדשו! עכשיו מה לעשות עם המקרר הישן? כל הטיפים, ממכירה ועד מסירה, במדריך הבא
טיפים להיפטר ממקרר הישן בלי לזרוק
בשנים האחרונה גברה מודעותו של הצרכן הישראלי לחשיבות רכישת מוצרי חשמל מדירוג אנרגטיA. בין מכשירי החשמל הביתיים הנחשבים לזוללי חשמל נמצא המקרר, כאשר מכשירים ישנים צורכים חשמל רב בהשוואה לדגמים החדשים, המשוכללים ועתירי הטכנולוגיה. במידה והמקרר הישן שלכם מרבה להתקלקל או אם בכוונתכם לשדרג את המטבח וליהנות ממכשיר חדש ומתקדם, וכמובן חסכוני, כדאי לחפש מקרר חדש מדגם איכותי של מותג מוביל, כגון מקרריLG, מקררBEKOודגמים מובילים ואמינים נוספים. מקרר חדש לבית ישדרג את איכות החיים שלכם ויעניק לכם שקט נפשי לאורך שנים ארוכות. כדי להוזיל עלויות ניתן לחפש מקררים במבצע אך חשוב לרכוש את המוצר רק מרשת שיווק מובילה ואמינה המציעה שירות בפריסה ארצית רחבה ומחירים אטרקטיביים, כמו גם מערך שירות של טכנאים לכל הארץ.

מה מומלץ לעשות עם המקרר הישן?

לאורך השנים 2012-2013 יזמה הממשלה מבצע החלפת מקררים ישנים וזוללי אנרגיה באמצעות משרד האנרגיה והמים, במסגרת המבצע הממשלה סבסדה החלפת עשרות אלפי מקררים ישנים בחדשים. כאשר החברה ממנה רכש הלקוח את המוצר החדש חויבה לפנות את המכשיר הישן מבית הלקוח ולהעבירו לאתר גריטה.
נכון להיום, לקוח הרוכש מקרר חדש רשאי לדרוש פינוי בחינם של המכשיר הישן מביתו או מבית העסק, על פי סעיף 30 (א) בחוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני. החוק החדש יחסית קובע כי המשווק ממנו רוכש הלקוח את המכשיר, לדוגמה מקררLG, חייב לאפשר לקונה למסור לו את הציוד הישן במועד האספקה (או במועד המכירה), ללא תשלום או תמורה על כך. תפקידו של המשווק לפנות את המוצר הישן לאתרי מחזור מורשים.
במידה וברשות הלקוח מקרר ישן תקין או מוצר שניתן לתקן בעלות זולה לא חייבים לדרוש מהמשווק פינוי של המכשיר, אלא מומלץ למסור את המכשיר לשכנים, למשפחה נזקקת, לחייל בודד או לכל אדם הזקוק לו וידו אינה משגת לרכוש את המוצר.
בנוסף, ניתן לתרום את המקרר הישן לעמותה שמגיעה לבית הלקוח על מנת לקחת את המכשיר הישן ודואגת להעבירו למשפחות נזקקות, לחיילים בודדים, לניצולי שואה וכדומה.
חשוב לציין כי לא חייבים למסור למשווק במועד אספקת המקרר החדש את המכשיר הישן בבית, אלא ניתן להזמין אלטעזאכן שכונתי או חברת פינוי המציעים תשלום תמורת המכשיר, או מפנים אותו בחינם.
אגב, אם המקרר תקין או ניתן לתקן אותו בעלות סמלית אפשר לנסות למכור אותו באתרי יד שנייה באינטרנט או בקבוצות רלוונטיות במדיה החברתית, במיוחד בפייסבוק.

חוסכים בעלויות ושומרים על הסביבה

החלפת מקרר ישן משפרת את איכות החיים, תורמת לעיצוב המטבח ומסייעת לנו להוזיל את חשבון החשמל, ולשמור על הסביבה בה אנו חיים. כדי לרכוש מכשיר חדש כדאי לחפש מותג איכותי ואמין כמו מקררBEKO, מקררLGאו כל דגם איכותי אחר, ומומלץ לחפש ברשת שיווק מוכרת ואמינה מקרר במבצע כדי ליהנות ממחיר אטרקטיבי ומשתלם.