לתקן מחשב בחנות או במעבדה פרטית?

בין אם רכשתם מחשב מרשת גדולה, ובין אם בחנות קטנה בעיר שלכם, ברגע שתגיעו למצב בו אתם זקוקים לשירותתיקון מחשבים, לא בטוח שתוכלו לעשות זאת במקום בו רכשתם את המחשב. רבים אשר תקופת האחריות למחשב שלהם הסתיימה וזקוקים לתיקון מתחילים לתהות היכן כדאי לתקן אותו – האם בחנות מוצרי החשמל הגדולה בו רכשו אותו, או במעבדה פרטית קטנה. וכן, לכל אופציה יתרונות וחסרונות, ובכדי שיהיה לכם קל יותר להחליט, נכתב מאמר זה שיעניק לכם מספר טיפים חשובים לבחירה נכונה.
לתקן מחשב בחנות או במעבדה פרטית?

מקצועיות מובטחת

אחד היתרונות הגדולים של שירות תיקון מחשבים ברשת גדולה ומוכרת, הוא ההבטחה למקצועיות של עובדי המעבדה. רשת גדולה ובעלת מוניטין לא תרשה לעצמה להסתכן ותעסיק אך ורק עובדים מקצועיים ובעלי הסמכה לבצע תיקונים מהסוג הזה, ולכן ברשת כזו אתם יכולים לשים את המחשבים שלכם לתיקון ללא כל בעיה. לעומת זאת, במידה ותרצו לתקן את המחשב במעבדה פרטית, תצטרכו לבצע בדיקה מדוקדקת של כמה מעבדות עד שתמצאו את זו שאתם יכולים להיות בטוחים כי עובדיה מקצועיים מספיק ויש להם את כל הידע הדרוש בכדי לתקן את המחשב שלכם על הצד הטוב ביותר, מעבדה כמו מוניטור מחשבים ודומות לה.

הבדלי מחירים

אין ספק כי השיקול העיקרי בין תיקון מחשבים ברשת גדולה ומוכרת לבין מעבדה פרטית קטנה נובע בעיקר בגלל הבדלי המחירים. רשת גדולה ומוכרת העוסקת בתחום ויש לה מוניטין ומאגר לקוחות עצום, יכולה להרשות לעצמה לדרוש מחירים יקרים יותר ממעבדת מחשבים קטנה ופחות מוכרת. לכן, אם אתם רוצים לתקן את המחשב שלכם מבלי להוציא על כך כסף רב, כדאי לכם לחפש אחר מעבדת מחשבים קטנה אך מקצועית מאוד. אמנם תצטרכו להקדיש מעט זמן בכדי למצוא מעבדה כזו, אך הזמן הזה ישתלם לכם, לאחר שתמצאו מעבדה מקצועית ואיכותית אשר תדרוש מחיר נמוך יותר מרשת גדולה.

אחריות על השירות

בכל מקום, גם ברשת גדולה וגם במעבדה של תיקון מחשבים קטנה, אתם צריכים לקבל אחריות על שירות התיקונים, ואל תתפשרו על כך. פעמים רבות אנשים אשר תיקנו את המחשבים גילו מאוחר יותר בעיות חדשות, אשר מקורן היה בתיקון לקוי ולא מקצועי מספיק. במידה ואין לכם אחריות על התיקון שקיבלתם, תצטרכו לשלם שוב על עבודת התיקונים החדשה, דבר אשר בסיכומו של עניין יכול להיות יקר מאוד. לכן, דרשו מראש לקבל תעודת אחריות על התיקון, ושמרו אותה בהישג יד, לכל מקרה שלא יהיה.

האם לתקן או לקנות חדש?

לאחר שהגעתם לחנות, או למעבדה, כדאי לכם קודם כל לקבל הצעת מחיר על התיקון לפני שאתם מאשרים לבצע אותו. הצעת המחיר תאפשר לכם לדעת האם בכלל משתלם לתקן את המחשב, או שמא עדיף כבר לרכוש מחשב חדש. עליכם לזכור כי כיום מחירי המחשבים כבר לא כל כך יקרים כפי שהיה בעבר ולכן, פעמים רבות התיקון של המחשב עלול להיות יקר יותר מהמחיר של רכישת מחשב חדש, ולכן כדאי לכם לשקול זאת פעמיים ואולי תעדיפו כבר לרכוש מחשב חדש ואיכותי בו תשתמשו בשנים הבאות.